Menedżer Roku – plebiscyt na najlepszego menedżera w Zachodniopomorskiem

Celem plebiscytu jest wyróżnienie menedżerów, dyrektorów, właścicieli firm, którzy dzięki swojej postawie mogą stanowić wzór dla innych. Liderów, u których zaangażowanie, pasja, efektywność działania czy aktywność w otoczeniu to fundament osiągania sukcesów.

„Menedżer Roku” jest organizowany przez studentów i pracowników Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego, zrzeszonych w Fundacji Biznes Innowacje Networking. Inicjatorką jest dr Katarzyna Kazojć, która wraz z członkami studenckiego koła naukowego co roku współtworzy to przedsięwzięcie.

 

Dowiedz się więcej:

Celem Plebiscytu jest nagrodzenie najbardziej aktywnych i skutecznych w działaniu osób o wysokim potencjale menedżerskim, które mają znaczący wpływ na rozwój biznesowy przedsiębiorstwa na terenie województwa zachodniopomorskiego oraz przedstawienie ich osiągnięć.

 

Plebiscyt Menedżer Roku jest okazją do:

 • nagrodzenia osób na stanowiskach odpowiedzialnych za rozwój biznesowy przedsiębiorstwa za działania godne wyróżnienia;
 • integracji środowiska akademickiego oraz biznesowego;
 • ukazania godnych naśladowania praktyk, z których studenci mogą czerpać inspirację;
 • spotkania elit biznesu i budowanie prestiżu związanego z obecnością na gali rozdania nagród wybitnych menadżerów na Wydziale Ekonomii, Finansów i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego, którzy nadają ton gospodarce województwa Zachodniopomorskiego.
 1. Każdy może zgłosić kandydata do Plebiscytu Menedżer Roku wypełniając formularz zgłoszeniowy do 20 października 2022 r.
 2. Organizator kontaktuje się drogą elektroniczną lub telefoniczną ze zgłoszonym do wyróżnienia kandydatami, w celu potwierdzenia przez zgłoszonego chęci uczestnictwa w Plebiscycie.
 3. Członkowie Kapituły Plebiscytu dokonują nominacji do wyróżnień spośród zgłoszonych kandydatów (każda osoba może zgłosić maksymalnie 2 kandydatów).
 4. Laureatem Plebiscytu zostaje menadżer, który uzyska łącznie największą liczbę punktów w wyniku oceny podczas posiedzenia Kapituły.
 5. Nagrodą dla laureata Plebiscytu jest statuetka, tytuł „Menedżer Roku”
 6. Laureat zostaje wyłoniony podczas Gali wręczenia wyróżnień, która jest również Galą wręczenia nagród w Plebiscycie Równa Firma dla firm społecznie odpowiedzialnych z województwa zachodniopomorskiego, który odbywa się od 8 lat na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania US (obecnie Wydział Ekonomii, Finansów i Zarządzania US).

Regulamin Plebiscytu Menedżer Roku 2022 Pobierz

Zgłoszenia kandydatów: od 23 września do 20 października 2022 r.
Kontakt z kandydatami: od 1 października do 26 października 2022 r.
Posiedzenie Kapituły: 28 października 2022 r.
Gala wręczenia wyróżnień: 15 listopada 2022 r.

 

 

„Tworząc Plebiscyt Menedżer Roku, przyjęłam że chciałabym, aby wyróżniane w nim były osoby, które swoją pracą, ponadprzeciętnym zaangażowaniem i pasją z jaką realizują zadania, wnoszą szczególną wartość do firmy. Ta szczególna wartość, to nie tylko wyższe przychody i zyski, ale także skutecznie działające zespoły czy bardzo dobre relacje z otoczeniem, kontrahentami, klientami. Menedżer Roku to osoba, która jest obdarzana zaufaniem i lojalnością swoich współpracowników. To ktoś, na kogo można liczyć, kto planuje, analizuje, szacuje ryzyko, przewiduje, podejmuje dobre dla organizacji decyzje, precyzyjnie przygotowuje ją pod kątem różnych scenariuszy i kto dba o każdy szczegół, który może przyczynić się do zdecydowanie wyższej oceny realizowanych projektów, przedsięwzięć.”

„Menedżerem Roku powinna zostać osoba, dla której najważniejsi są pracownicy i która potrafi zadbać o to, aby dla owych pracowników najważniejsi byli klienci. Menedżer Roku powinien tak budować zespół i gromadzić wokół siebie takich ludzi, aby w przypadku jego odejścia, firma lub jej część, za którą odpowiada mogła dalej dzięki tym ludziom znakomicie prosperować i rozwijać się. Menedżer Roku powinien być także zdolny do bezstronniczego rozwiązywania konfliktów, kierując się interesem firmy, a nie własnym.
Zgadzam się z autorem książki GOOD TO GREAT – że menedżer wybitny powinien charakteryzować się pokorą osobistą, a jednocześnie determinacją i walką o dobro firmy lub jej części, za którą odpowiada (tzw. level 5).”

„Menadżer Roku to… osoba, która niezależnie od branży łączy cechy i umiejętności super lidera. Co to znaczy? Z moich doświadczeń wynika, że dobry lider potrafi skutecznie komunikować się z zespołem. Dba o bieżącą komunikację i przekazuje członkom zespołu informacje zwrotne (również te pozytywne) na temat ich pracy. Doskonale radzi sobie z delegowaniem zadań, ale nie jest jedynie dyrygentem. Czynnie angażuje się w realizację zadań. Stawia przed pracownikami wyzwania, aby dać im możliwość rozwoju. Ponadto potrafi podjąć z zespołem rozmowy na temat wspólnych wartości i celów tak, aby ludzie wiedzieli po co wykonują dane zadanie. Dobry lider, czyli Menadżer Roku inwestuje w rozwój pracowników i motywuje ich, jednocześnie dbając o rozwijanie swoich kompetencji przywódczych. To bez wątpienia menadżer godny naśladowania.”

 

„W dzisiejszych czasach, a szczególnie w ostatnich tygodniach, faktycznie możemy powiedzieć, że 2020 rok będzie prawdziwą próbą dla menadżerów. Istotne będzie kilka elementów:

 • sprawne i szybkie podejmowanie decyzji z nastawieniem na wyniki, produktywność, wydajność oraz patrzenie w przyszłość wykorzystując obecną sytuację,
 • umiejętne zarządzanie w kryzysie z dostosowaniem strategii do obecnych warunków,
 • poprawna komunikacja szczególnie wewnątrz ale i na zewnątrz organizacji,
 • utrzymanie, zjednoczenie i zadbanie o swoje zespoły – stanie się prawdziwym liderem pozwalającym dodatkowo zmotywować zespół w trudnych czasach.”

„Po raz kolejny szukam w moim otoczeniu osób, które zasługują na zauważenie, wyróżnienie, naśladowanie.
Nie ma tu znaczenia jak dużym biznesem zarządzasz, iloma osobami kierujesz, nie skala jest tu istotna a postawa. Menedżer Roku to osoba, która dba o rozwój pracowników nie tylko do poziomu jaki jest potrzebny do realizowania zadań, za które odpowiada, ale szerzej zgodnie z ich potencjałem. Dla mnie to ktoś, kto nie boi się stymulować do rozwoju swoich pracowników bez obawy, że będą za dobrzy i odejdą z zespołu. To osoba, która daje szanse, inspiruje, zachęca i wspiera, dla której rozwój własny i członków zespołu to wartość najwyższa.”

„Menedżer roku powinien być zorganizowany, przedsiębiorczy oraz powinien posiadać ogromną wiedzę i to nie tylko z branży, w której działa. Powinien odznaczać się ogromną świadomością oraz odpowiedzialnością biznesową, a także posiadać umiejętność pracy w zespole. Menadżer Roku powinien budować silne więzi i dzielić się swoim doświadczeniem, dlatego powinien wspierać wszelkiego rodzaju akcje z obszaru CSR ze względu na niesamowite możliwości którymi dysponuje.”

 

„Menadżer Roku to osoba, która dostrzega i ukierunkowuje potencjał osobowościowy członków zespołu, rozdziela zadania zgodnie z kompetencjami współpracowników i skutecznie prowadzi zespół, dbając o efektywność realizacji celów, a przy tym o nastrój i potrzeby, rozwój i motywację grupy.

Rola Menedżera Roku jest wieloaspektowa, co jednocześnie czyni ją odpowiedzialną i wymagającą. Menedżer powinien wyróżniać się charyzmą, inteligencją emocjonalną, posiadać wiele umiejętności miękkich. Menedżer nadaje kierunek i tempo pracy, analizuje, wyciąga wnioski, obserwuje trendy i jednocześnie prowadzi otwartą komunikację z zespołem.

Oczywiście to wszystko wymaga od Menedżera własnego zaangażowania, które jednocześnie będzie przykładem i motywacją do podejmowania efektownych działań i osiągania celów przez zespół.”

 

„Menadżer Roku to osoba odpowiedzialna, ambitna, ale przede wszystkim znająca się na ludziach. Dostrzegająca nieoszlifowane diamenty, i która wie jak nimi zarządzać. Potrafiąca słuchać, a także patrzeć na problemy z różnych perspektyw, aby wypracować jak najkorzystniejsze rozwiązanie. Jednak, przede wszystkim Menadżer Roku musi potrafić nie tylko zbudować dobry zespół, ale również być jego częścią.”

 

Laureaci

Renata Długaszek
Dyrektor
Hotel Dana Business & Conference

Krzysztof Bratkowski
Marketing Manager
Grupa Polmotor

Wyróżnieni

Imię i nazwisko menedżera Firma Stanowisko
Krzysztof Paszkowski Urbicon Dyrektor, Architekt
Renata Długaszek Hotel Dana Business & Conference Dyrektor
Magda Olejnik BMW Bońkowscy Koordynator działu marketingu
Paweł Finkielam Nordic Consulting & Development Company Właściciel
Monika Chomiuk Beauty Clinik Artplastika Prezes
Krzysztof Bratkowski Grupa Polmotor Marketing Manager
Justyna Osuch Zachodniopomorska Szkoła Biznesu Prorektor ds. Rozwoju
Piotr Kołacki Koł-Bud Usługi Ogólnobudowlane i Drogowe Właściciel
Jacek Frydrych Bestseller Site Manager
Krystian Haraszczuk Neon Architekci Właściciel
Piotr Łapko Brillux Polska Sp. z o.o. Dyrektor Sprzedaży
Joanna Niemcewicz Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii Dyrektor
Magda Kisielewska MK Consulting Group Właściciel
Agnieszka Wójcik Coloplast Business Centre Sp. z o.o. Global Operations Controlling & Master Data, Senior Team Leader
Kinga Krzywicka Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych Prezes
Tytus Gołas Tidio Co-founder & CEO
Piotr Sibilski Euro-capital Właściciel
Karolina Cesarczyk Ośrodek jeździecki Idalis Właściciel

Kapituła

 1. Katarzyna Kazojć, Organizator Plebiscytu, Prezes Fundacji Biznes Innowacje Networking
 2. Konrad Kijak, Dyrektor Administracyjno-Handlowy Grupy Polmotor
 3. Tomasz Michalski, Dyrektor Business Stal Club
 4. Oliwia Musiałowska, Prezes Koła Naukowego Biznes Innowacje Networking
 5. Daria Nowak, Menedżerka Roku 2018
 6. Katarzyna Opiekulska, Dyrektor Zarządzająca LSJ HR Group
 7. Beata Pluta, Właściciel Lead Up
 8. Krzysztof Proszowski, Dyrektor Regionu Mazowiecko-Podlaskiego Impel Security
 9. Paweł Stępień, Managing Director Limito S.A.
 10. Bartłomiej Szejba, Prezes Zarządu PM Services
 11. Dariusz Zarzecki, Właściciel Zarzecki, Lasota i Wspólnicy

Laureaci

Daria Nowak
PR & Marketing Menager, Specjalista ds. Komercjalizacji
Turzyn Sp. z o.o.

Łukasz Żuchowski
Dyrektor zarządzający
Faymonville

Wyróżnieni

Imię i nazwisko menedżera Firma Stanowisko
Michał Łoziński Event Bar Właściciel
Emilia Chromicz Ella Studio Depilacji Cukrem Współwłaściciel
Magda Olejnik Fosfan S.A. Zastępca Dyrektora Handlowego ds. Marketingu
Agnieszka Beyger Cargotec Technical Manager
Wioletta Szczepańska Radisson Hotel Dyrektor Generalny
Krzysztof Kowalski LSJ HR GROUP Praktyk Biznesu
Justyna Osuch Zachodniopomorska Szkoła Biznesu Dyrektor Centrum Rozwoju Biznesu
Bogusław Michalak More Pracownia Szkoleń i Coachingu Współwłaściciel
Beata Borysiewicz MENTOR SP. Z O.O. SP. K. Współwłaściciel, Wice prezes zarządu, Specjalista ds. marketingu i sprzedaży
Łukasz Żuchowski Faymonville Dyrektor zarządzający
Izabela Marecka Szczeciński Magazyn Prestiż Naczelna Gazety Prestiż
Tomasz Michalski Business Stal Club, T&S Business Center Dyrektor Business Stal Club
Daria Nowak Turzyn Sp. z o.o. PR & Marketing Menager, Specjalista ds. Komercjalizacji
Elżbieta Malanowska EuroAfrica Dyrektor ds. Ekonomiczno-Finansowych
Sebastian Muliński IAI S.A., Hip-Hop.pl s.c. COO i założyciel IAI S.A., Redaktor Naczelny Hip-Hop.pl .s.c.
Piotr Krupacz Optima Logistics Group Dyrektor oddziału

Kapituła

 1. Katarzyna Kazojć, Organizator Plebiscytu, Uniwersytet Szczeciński
 2. Konrad Kijak, Dyrektor Administracyjno-Handlowy Grupy Polmotor
 3. Karolina Krawczyk, Prezes Koła Naukowego Biznes, Innowacje, Networking
 4. Katarzyna Opiekulska, Dyrektor Zarządzająca LSJ HR Group
 5. Krzysztof Proszowski, Dyrektor Regionu Mazowiecko-Podlaskiego Impel Security
 6. Paweł Stępień, Managing Director Limito S.A.
 7. Bartłomiej Szejba, Prezes Zarządu PM Services
 8. Dariusz Zarzecki, Właściciel Zarzecki, Lasota i Wspólnicy

KONTAKT
e-mail: mr@fundacjabin.pl