W sobotę (29 lipca) w godzinach 10–16, odbędą się 🇺🇦UKRAIŃSKIE TARGI MOŻLIWOŚCI🇺🇦 przy ul. Niedziałkowskiego 25 w Szczecinie, podczas których:
  • w ogrodzie znajdującym się na tyłach Dental Service będzie można porozmawiać z wystawcami, którzy kierują swoją ofertę (np. społeczną, edukacyjną, biznesową, rozwojową) do społeczności ukraińskiej,
  • w sali szkoleniowej będzie można posłuchać krótkich wystąpień w języku ukraińskim lub tłumaczonych na język ukraiński dotyczących np. załatwiania spraw urzędowych, polskiego prawa pracy, itp.
  • będzie można nawiązać znajomości z osobami, które tak jak Ty, postanowiły zamieszkać w Szczecinie i okolicach,
  • poczujesz, że województwo zachodniopomorskie wspiera społeczność ukraińską w adaptacji społecznej i zawodowej.
Zaproście wszystkich swoich przyjaciół i znajomych z Ukrainy. Chętnie ich ugościmy i pokażemy z czego mogą skorzystać w naszym mieście. Udział w targach jest bezpłatny.
Projekt realizowany jest w ramach Programu Społecznik 2022–2024. Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

Pierwsze Ukraińskie Targi Możliwości już za nami 😊🇺🇦

Społeczność ukraińska zagościła w Szczecinie i słyszymy to już prawie w każdym miejscu. To duża grupa ludzi, która będzie nam towarzyszyła i chcemy, żeby relacje z nią układały się jak najlepiej. Pomoc po wybuchu wojny ze strony mieszkańców województwa zachodniopomorskiego była nieoceniona. Projekt mial pokazać, że nadal chcemy wspierać osoby z Ukrainy w adaptacji i aklimatyzacji.
Odbyły się konsultacje w 10 obszarach, m. in. edukacji, zdrowia, biznesu, spraw urzędowych czy dotacji. Gościliśmy całe rodziny ukraińskie 👨‍👩‍👧‍👦, ale również wolontariuszy, którzy szukali możliwości dla osób, które już otoczyli opieką. Dobro się rozprzestrzenia 💛
Dziękujemy wszystkim za udział! 😊